Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1101

Za nami II Spotkanie Suchedniowskich Kobiet

23.06.2017

23 czerwca w Młynie na Jędrowie odbyły się warsztaty edukacyjno-integracyjne  „Partycypacja obywatelska kobiet w środowiskach lokalnych”. Było to kolejne spotkanie suchedniowskich Kobiet w ramach projektu „Suchedniowski Tryptyk Obywatelski – Kobiety – Artyści – Seniorzy”, realizowanego przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD.

W pierwszej części spotkania dr hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska - kierownik Zakładu Zarządzania Organizacjami Obywatelskimi w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego – zapoznała suchedniowskie kobiety z formami partycypacji publicznej , w szczególności z takimi narzędziami, jak np.: konsultacje społeczne, budżet obywatelski, inicjatywa lokalna, fundusz sołecki, zachęcając tym samym do wdrażania tych form zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym. Zaznajomienie się z tą tematyką pozwoliło uczestniczkom warsztatów spojrzeć na zjawisko uczestnictwa w życiu publicznym z wielu perspektyw i odpowiedzieć na pytanie „Co można zrobić, aby Suchedniów był lepszym i ciekawszym miejscem na ziemi”.

Zadaniem Pań w drugiej części spotkania było dokonanie diagnozy partycypacyjnej, polegającej na określeniu obszarów problemowych  i realnych sposobów ich rozwiązania. Każda z grup wypracowała szereg pomysłów, które mogłyby poprawić sytuację w naszym mieście. Projekty te zostaną w najbliższym czasie opracowane w taki sposób, by móc je zrealizować w najbliższej przyszłości.

Dziękując za obecność na dzisiejszych warsztatach, zapraszamy na kolejne spotkanie w czwartek 6 lipca, podczas którego będziemy przygotowywać się do realizacji wydarzenia „Kwitnący Suchedniów”.

O projekcie

Suchedniowski Tryptyk Obywatelski - Kobiety - Artyści - Seniorzy - w skrócie „STO” - obywatelski projekt adresowany do mieszkańców Suchedniowa i całej Gminy, którego celem  jest wzmocnienie roli w społeczności lokalnej mieszkańców Suchedniowa reprezentujących trzy grupy społeczne: kobiety, artystów oraz seniorów.

Od maja do listopada w każdej z trzech grup odbywają się warsztaty i spotkania których zwieńczeniem będą trzy DEBATY PUBLICZNE, każda połączona z wydarzeniem – tzw. EVENTEM - adresowanym do całej społeczności lokalnej, przygotowanym przez uczestników projektu, z wykorzystaniem ich potencjału, dorobku oraz talentów.

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.