Logo Gmina Suchedniów

News

zaproszenie na wystawę prac plastycznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne

14.06.2017

Oddział Świętokrzyski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych wykonanych przez niepełnosprawnych podopiecznych Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Polskiego Związku Głuchych w Kielcach, które odbędzie się w dniu 19 czerwca 2017 r. o godzinie 10.30 w holu budynku B (Okrąglak) Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Celem wystawy jest zmiana postaw społecznych wobec niepełnosprawnych i kształtowanie ich pozytywnego wizerunku. Wydarzenie to ma również na celu promocję zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił nowy program „PRACA – INTEGRACJA”, którego celem jest podniesienie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. Program realizowany jest trzyetapowo. Pierwszy etap polega na pozyskaniu pracodawców, u których wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych jest niższy niż 6%, którzy zgłoszą gotowość zatrudnienia pracowników na co najmniej 25 etatów w przeliczeniu na pełny wymiar czasu  pracy, na okres nie krótszy niż 18 miesięcy. W drugim etapie, w drodze otwartego konkursu ofert, wybierane są organizacje pozarządowe, które otrzymają środki na pokrycie kosztów działań prowadzących do zatrudnienia u wskazanego pracodawcy osób niepełnosprawnych, tj. kosztów:

  • Rekrutacji i rozpoznania potrzeb wynikających z niepełnosprawności,
  • Uzyskania przez osobę niepełnosprawną pożądanych kwalifikacji i umiejętności zawodowych oraz pracowniczych,
  • Zniwelowania barier uniemożliwiających podjęcie zatrudnienia u potencjalnego pracodawcy (w tym m.in.: zakup sprzętów i urządzeń technicznych, zatrudnienia asystenta lub trenera pracy, dojazdów do pracy),
  • Dodatku motywacyjnego rekompensującego podwyższone koszty związane z podjęciem aktywności zawodowej osoby niepełnosprawnej,
  • Wykorzystania innowacyjnych metod pracy, mających na celu utrzymanie osoby niepełnosprawnej w zatrudnieniu.

 Natomiast w trzecim etapie programu zostanie przeprowadzony konkurs, w którym zostaną wyróżnieni pracodawcy, którzy zatrudnią największą liczbę niepełnosprawnych pracowników. Do obsługi konkretnego pracodawcy wyłoniona zostanie tylko jedna organizacja pozarządowa.

Pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne zyskuje wymierne korzyści w postaci wykwalifikowanego i kompetentnego pracownika oraz możliwość zwolnienia z opłat na PFRON.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.