Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 108

Niezwykły Dzień Dziecka

03.06.2015

Tegoroczny Dzień Dziecka był naprawdę niezwykły. Władzę w Suchedniowie przejęły dzieci i młodzież. Dziecięca Rada Miejska, w skład której weszli przedstawiciele suchedniowskich szkół i przedszkola, wybrała ze swojego grona Przewodniczącą. Została nią Zuzanna Żołądek z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie, która z rąk burmistrza Cezarego Błacha odebrała klucz do miasta.  Następnie barwny korowód, udekorowany pamiątkowymi medalami, w asyście Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i Strzelców przemaszerował na stadion miejski, który w tym dniu stał się wielkim placem zabaw.

Malowanie twarzy, kącik fryzjerski, przeciąganie liny, gra w kolory, zabawy ze skakanką, strzały na bramkę, czy skoki w dal to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały w hali sportowej na najmłodsze dzieci. Ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się również „dmuchańce”

Starsi uczniowie na boisku „Orlicza” brali udział w grach i zawodach sportowych przeplatanych występami młodych wokalistów i wspólną zumbą. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami dorosłych „samorządowców” i drużyną młodzieży. Jak było do przewidzenia, mimo, że swej bramki z poświęceniem bronili burmistrz i wiceburmistrz, lepsi okazali się uczniowie, wygrywając 4:2.

Odbył się też VII Mini-Wyścig MTB zorganizowany przez Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów.

Nie zabrakło, cieszących się ogromnym zainteresowaniem, pokazów: tresury psów policyjnych, udzielania pierwszej pomocy, sprzętu policyjnego i strażackiego. Każdy mógł na symulatorze przekonać się jaki ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

Przy okazji wspaniałej zabawy przekazane zostały też treści profilaktyczne. Przygotowane przez uczniów transparenty, naklejki „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”, które otrzymali wszyscy uczestnicy, czy też  „Zryw Wolnych Serc” (gest bicia serca) promowały modę na życie bez uzależnień i przemocy.

Dzięki staraniom organizatorów i łaskawemu wsparciu lokalnych przedsiębiorców nikt z imprezy nie wyszedł głodny.

       Był to pierwszy w Suchedniowie Dzień Dziecka, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich placówek oświatowych. Zawdzięczamy to suchedniowskim radnym, z Przewodniczącą Małgorzatą Styczeń na czele, którzy wyszli z taką inicjatywą, później przez wiele tygodni z całym sztabem dopinali organizację, a w dniu imprezy wraz  z innymi zakasali rękawy,  dbając o sprawny i bezpieczny przebieg imprezy.

Oczywiście tak wielkie wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania bardzo wielu osób ze sfery oświaty, samorządu, stowarzyszeń i biznesu. 

Więcej zdjęc w Fotogalerii

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.