News

News zdjęcie id 1075

ALEKSANDRA PAJĄK SREBRNĄ MEDALISTKĄ OOM !!!

01.06.2017

Finały XXIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY odbywają się w tym roku w województwie lubuskim.

Badminton rozegrany został w Babimoście w dniach 25-28 maja. W reprezentacji województwa znaleźli się Aleksandra Pająk i Miłosz Miernik. Świetnie spisała się Aleksandra, która w grze podwójnej z Beatą Mycek Nowa Dęba wywalczyła srebrny medal. Ola i Beata miały bardzo niekorzystne losowanie, w ćwierćfinale spotkały się z kadrowiczkami Pauliną Hankiewicz (Warszawa) i Dominiką Gajdą (Kędzierzyn), rozgrywając emocjonujący mecz zakończony zwycięstwem 21-17/19-21/21-19. W półfinale pokonały parę Magda Golenia (Straszęcin)/Natalia Róg (Nowa Dęba) 21-18/12-21/21-8. W finale zabrakło trochę sił i motywacji i sensacyjny debel tych mistrzostw Ola i Beata  uległ dobrze dysponowanej w tym dniu parze Ida Wiśniewska (Lublin)/Agnieszka Foryta (Lubliniec) 13-21/14-21. Ola w grze pojedynczej nie spełniła swoich marzeń, w meczu o ćwierćfinał uległa Martynie Pietrzyk (Solec Kujawski) 21-17/14-21/18-21.

Miłosz Miernik też miał swój wielki dzień, choć nie zdobył medalu, w walce o ćwierćfinał pokonał po 48 minutach fantastycznej walki wyżej notowanego Szymona Stokfisza (Bieruń) 26-28/22-20/21-19. W mikście z Oliwią Reicher (Polanów) wywalczył miejsce piąte.

W klasyfikacji klubowej Orlicz zajął miejsce V.

Sezon badmintonowy pomału dobiega końca, w każdej kategorii wiekowej Orlicz Suchedniów wywalczył medale, nadal należy do najlepszych klubów w Polsce, cały wspaniały historyczny sezon (medal mistrzostw Europy Wiktorii Dąbczyńskiej) zakończą nasze juniorki startem w Mistrzostwach Elity 16-18 czerwca w Białymstoku. Może coś jeszcze dorzucimy do "medalowego koszyczka".

Gratulacje dla Wszystkich medalistów i podziękowania za pracę w minionym sezonie !!!

Podziękowania dla trenerów: Aleksandry Dąbczyńskiej, Stefana Pawlukiewicza i Zdzisława Włodarczyka a szczególne podziękowania należą się rodzicom, których pomoc jest bezcenna!!!