Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1051

Suchedniów pełen kreatywnych kobiet z pasją

20.05.2017

Wyjątkowy styl, urokliwy uśmiech, szeroki wachlarz umiejętności z różnych dziedzin, głowy pełne pomysłów, ogromne chęci do ich realizowania – to cechy łączące te panie, które przybyły 19 maja na I spotkanie suchedniowskich Kobiet, by w przyjemniej atmosferze wymienić się doświadczeniami i nawiązać nowe kontakty.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu STO - Suchedniowski Tryptyk Obywatelski - Kobiety - Artyści – Seniorzy to projekt, którego celem  jest zwiększenie aktywności społecznej mieszkańców Suchedniowa reprezentujących trzy grupy społeczne: kobiety, artystów oraz seniorów, oraz wzmocnienie ich roli w społeczności lokalnej.

Zadaniem Pań było wypracowanie w grupach pomysłów na wydarzenie adresowane do całej społeczności lokalnej, które będzie zwieńczeniem projektu. Niezwykły Młyn na Jędrowie sprzyjał szeroko pojętej kreatywności. Panie w 6 grupach wypracowały 13 pomysłów o różnej tematyce:

- Szafa Suchedniowska + Wystawa fotograficzna

- Biesiada literacka

- Dyskoteka lata 60

- Wieczór Pieśni Polskiej

- Kwitnący Suchedniów

- Dziewczyny z tamtych lat

- Kiermasz własnoręcznie wykonanych prac

- Sportowy tor przeszkód

- Organizacja mini zoo

- Czas nie pieniądz

- Sztuka jest kobietą (wyzwoloną)

- Trzymajmy się ciepło

- Przejrzyj na oczy.

O tym, który pomysł zyskał największą przychylność, będziemy mogli przekonać się we wrześniu, podczas Debaty na temat roli kobiet w społeczności lokalnej.

Dziękujemy wszystkim suchedniowskim (i nie tylko) kobietom za obecność, wymianę pomysłów, ale przede wszystkim za sporą dawkę pozytywnej energii. Już teraz zapraszamy do Młyna na Jędrowie na kolejne spotkanie 23 czerwca, podczas którego będziemy dyskutować na temat znaczenia i form partycypacji obywatelskiej.

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD

Projekt „Suchedniowski Tryptyk Obywatelski - Kobiety - Artyści – Seniorzy” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.