Logo Gmina Suchedniów

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica"

Suchedniowski Ośrodek Kultury „KUŹNICA” jest miejscem spotkań ludzi o różnych zainteresowaniach kulturalnych. Pełni rolę placówki integrującej i inspirującej lokalną społeczność. Mieszkańcy mogą realizować swoje zainteresowania kulturalne w dziedzinie: teatru, recytacji, muzyki, tańca, plastyki, filmu, rekreacji, turystyki, nauki języków obcych itp. Z gościny Ośrodka korzystają różne organizacje społeczne, organizując tutaj spotkania, prelekcje, wykłady. Oferta kulturalna skierowana jest do ludzi w różnym przedziale wiekowym. 

Prężnie działa tutaj formacja taneczna „Axis”. 

Od ponad 100 lat w Suchedniowie, a obecnie w Ośrodku funkcjonuje orkiestra dęta, która na każdym kroku przypomina nam, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”. Zespół składający się z suchedniowskich muzyków jest nieodłącznym elementem każdej imprezy, zarówno patriotycznej, rozrywkowej czy parafialnej.

Działa tu również z wielkim sukcesami artystycznymi chór „Senior”, w którym śpiewają suchedniowscy emeryci i renciści. Chór z wielkim powodzeniem występuje na różnego rodzaju imprezach zarówno w Suchedniowie jak i poza nim. Chór w swoim repertuarze posiada wiele ambitnych utworów, choćby fragmenty opery G. Verdiego „Nabucco” i inne.
Najbardziej utytułowaną sekcją zainteresowań jest zespół teatralno - recytatorski, który bierze udział we wszystkich najważniejszych imprezach recytatorskich w Polsce i ma duże osiągnięcia. 

W ramach organizacyjnych Ośrodka funkcjonuje kino „Kuźnica” . 

Suchedniowski Ośrodek Kultury "KUŹNICA"

ul. Bodzentyńska 18

26-130 Suchedniów

tel: 41 25 43 094
fax: 41 25 44 592

Sekretariat: biuro@kuznica-suchedniow.com

Dyrekcja: dyrekcja@kuznica-suchedniow.com

Adres stony internetowej: www.kuznica-suchedniow.com

Na stronie www.kuznica-suchedniow.com/kontakt znajdują się adresy umożliwiające bezpośredni kontakt z poszczególnymi pracownikami placówki.

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.