Logo Gmina Suchedniów

Chcemy wsłuchać się w głos Młodych

Z Natalią Chrząszcz, Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji  rozmawia  Jacenty Kita

- Jacenty Kita: Jakie to uczucie zostać przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej?

- Natalia Chrząszcz: Przede wszystkim ogromna radość. Bardzo cieszyłam się, że moja działalność w polityce młodzieżowej została doceniona i powierzono mi tak odpowiedzialną funkcję w Radzie. Nie ukrywam również, że byłam nieco wystraszona, ale mając za sobą tak wspaniały zespół na pewno wszystko uda nam się osiągnąć!

 

- Znana jesteś w Suchedniowie z aktywności  społecznej. Byłaś na przykład w Sejmie Dzieci i Młodzieży. Skąd takie zainteresowania?

- Właściwie wszystko zaczęło się w gimnazjum, na lekcjach WOS-u z panią Anitą Sołkiewicz. To ona obudziła we mnie chęć do działania. Po pierwszym wykonanym projekcie wiedziałam już, że będzie wiele kolejnych – stąd właśnie praca w Radzie Dzieci i Młodzieży RP i obecnie w Grupie Roboczej ds. Dialogu z Młodzieżą.

 

- Jakie wyzwania stoją przed kierowaną przez Ciebie radą?

- Chcemy brać udział w różnych projektach dla młodzieży, które pomogą nam rozwinąć skrzydła i dadzą możliwość lokalnego działania na większą skalę. Mamy w planach organizowanie debat z młodymi mieszkańcami miasta – chcemy wsłuchać się w ich głos i dopasować działania do ich potrzeb. Będziemy również brać udział w kongresach i konferencjach Młodzieżowych Rad, różnych warsztatach i szkoleniach. Oczywiście zorganizujemy kolejny turniej sportowy Młodzieżowych Rad, mamy w planach również konkurs na logo Rady, ale też pomoc w eventach na terenie miasta.

 

- Jakie Twoim zdaniem są najważniejsze problemy suchedniowskiej młodzieży?

- Według mnie jedynym problemem jest brak zaangażowania w lokalne przedsięwzięcia. Można to stwierdzić patrząc nawet na ilość kandydatów do naszej MRM. Wśród młodych osób jest ogromny potencjał, ale bardzo trudno zainteresować je projektami, społecznymi akcjami, a przede wszystkim wolontariatem. Mam nadzieję, że dzięki organizowanym przez nas debatom i ogólnej działalności Rady damy młodzieży dobry przykład i zachęcimy ich do robienia czegoś więcej, nawet w tak młodym wieku.

 

- Czy w przyszłości masz zamiar bardziej angażować się w życie samorządu lokalnego? A może jeszcze dalej – w politykę?

- Obecnie mam wiele obowiązków; przede wszystkim nauka, w przyszłym roku matura, ale też działalność w Ministerstwie, wolontariat i teraz Młodzieżowa Rada Miejska. Kto wie, może w przyszłości coś z tego wyniknie. Na razie traktuję to bardziej jako hobby, przyjemność.

- Przybliż swą sylwetkę, zainteresowania mieszkańcom miasta.

- Uczę się w I LO w Skarżysku, w klasie humanistycznej. Oprócz polityki młodzieżowej interesuję się sztuką i architekturą, choć w przyszłości chciałabym studiować prawo. Możliwość pracy w RDiM RP i Grupie Roboczej ds. Dialogu z Młodzieżą przy  MEN rozwinęła we mnie zainteresowanie procesami legislacyjnymi, dlatego chciałabym wykorzystać ją jak najlepiej i nabrać choć odrobinę doświadczenia.

Dziękuję za rozmowę.

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.