Logo Gmina Suchedniów

Młodzieżowa Rada Miejska kadencja 2015-2017

Ważnym dniem od którego zaczyna się historia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Suchedniowie jest 10 październik 2015r. W tym dniu w Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica zostały przeprowadzone pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady. Pośród wielu chętnych kandydatur, mandat radnego udało się uzyskać 15 osobom, które zdobyły najwięcej głosów. Członkami Rady Młodzieżowej zostali uczniowie Suchedniowskich szkół:

Młodzież gimnazjalna:

 1. Frontczak Kamila
 2. Kazarjan Anna
 3. Kowalik Kinga
 4. Miernik Wiktoria
 5. Pająk Julia
 6. Racięda Matylda
 7. Żak Radosław

Młodzież ponadgimnazjalna:

 1. Franczyk Karol
 2. Graba Bartłomiej
 3. Gryz Patrycja
 4. Kowalczyk Paweł
 5. Koziński Hubert
 6. Łopacka Katarzyna
 7. Ubysz Mateusz
 8. Wojtyna Patrycja

            Pięć dni później wspólnie wybraliśmy się z opiekunem na nasz pierwszy grupowy wyjazd na spotkanie Sejmiku Młodzieżowego w Regionalnym Centrum Naukowo Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim. Podczas spotkania odbywały się różne warsztaty; mogliśmy również obejrzeć wiele ciekawych atrakcji takich jak pokazy chemiczno-fizyczne, czy też  ekstremalny pokaz jazdy na BMX. Kolejnym ważnym dniem był 11 listopada 2015r podczas uroczystej Mszy Świętej modliliśmy się w intencji Ojczyzny, ale również w intencji nowo powołanej Młodzieżowej Rady. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do "Kuźnicy" na uroczystą sesję. Na spotkaniu wybraliśmy zarząd Młodzieżowej Rady Miejskiej w Suchedniowie w następującym składzie:

Katarzyna Łopacka – Przewodnicząca Rady,
Patrycja Gryz – Wiceprzewodnicząca Rady,
Karol Franczyk – Sekretarz Rady,
Mateusz Ubysz – Członek Prezydium,
Radosław Żak – Członek Prezydium.

 

            Okazją do wspólnej pracy były warsztaty zorganizowane w dniu 19 listopada 2015r.   mające na celu pomoc w opracowaniu Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Suchedniów na lata 2016-2026.

            Podczas weekendu 11- 13 grudzień uczestniczyliśmy w zbiórce żywności; zebrane dary przekazaliśmy potrzebującym rodzinom z gminy Suchedniów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

            Rok 2016 rozpoczęliśmy wizytą u naszych znajomych w Wąchocku. 9 stycznia byliśmy obecni na ostatniej sesji Młodzieżowej Rady w Wąchocku. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi wysłuchaliśmy podsumowania działalności Rady przedstawionego w ciekawy sposób przez gospodarzy, dowiedzieliśmy się w jakich projektach brali udział, a koniec miłego spotkania zwieńczył pyszny tort. Kilka dni później przedstawiciele Rady Młodzieżowej uczestniczyli w szkoleniu w ramach projektu „Świętokrzyski fundusz młodych inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów”. Na spotkaniu zostały przedstawione założenia konkursu, jego cele i przykładowe pomysły. Mogliśmy się dowiedzieć o czym trzeba pamiętać pisząc wniosek o dotację, jakie powinny być etapy tworzenia projektu, kluczowe pytania dotyczące diagnozy problemów, a także przedstawione zostały dobre rady przy tworzeniu wniosków jak również projektów.

            9 lutego 2016 roku odbyła się  II Sesja Młodzieżowej Rady podczas sesji  przedstawiliśmy sprawozdanie z dotychczasowej działalności, przyjęliśmy plan pracy Młodzieżowej Rady na rok 2016 oraz pozytywnie zaopiniowaliśmy projekt Strategii Rozwoju Miasta i Gminy na lata 2016-2026.  Przed świętami Wielkanocnymi wspólnie z uczniami i nauczycielami z naszej Gminy zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, a otrzymane dary przekazaliśmy potrzebującym rodzinom z Gminy Suchedniów z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

            Na początku października w Wólce Milanowskiej w Centrum Edukacyjnym odbył się Kongres Młodzieżowych Rad Świętokrzyskich. Pierwszego dnia spotkaliśmy się z Marszałkiem Panem Adamem Jarubasem, tematem naszych rozmów była samorządność.
Po spotkaniu pracowaliśmy, wspólnie  w grupach pracując nad przydzielonymi nam tematami. Następnego dnia naszym zadaniem była praca z innowacyjnym programem ,, Open space" gdzie mogliśmy uwolnić swoje pomysły. Kongres wywołał w nas mnóstwo pozytywnych emocji i wypełnił nas wieloma pomysłami.

            27 maj 2016 - podczas III sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Suchedniowie  Wiceprzewodnicząca przedstawiła informację o działaniach międzysesyjnych.
W sprawozdaniu znalazły się informację o naszym  udziale w konsultacjach dotyczących organizacji Dnia Dziecka,  pomocy przy Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym w Suchedniowie oraz złożeniu wniosku na dofinansowanie szkolenia w projekcie „Przedsiębiorstwo? Czemu nie!. 5 listopada  udaliśmy się do Kielc na szkolenie w ramach projektu „Magnes- przyciąga i zatrzymuje”. Na początku grudnia podobnie jak w zeszłym roku zaangażowaliśmy się w zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z terenu naszej Gminy .

            1 kwietnia 2017 roku wspólnie z Radnymi Rady Miejskiej w Suchedniowie uczestniczyliśmy w Turnieju Charytatywny na Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Suchedniowie. W Turnieju udział wzięło 11 drużyn, a  nasza drużyna zajęła wysokie 4 miejsce. W dniach 19 - 21 kwietnia 2017r. zorganizowaliśmy zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin z Gminy Suchedniów z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

            26 kwietnia 2017r wspólnie z młodzieżą z Gimnazjum z Suchedniowa uczestniczyliśmy w spotkaniu zainicjowanym przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej Spotkanie było okazją do rozmów o naszych potrzebach, planach oraz marzeniach związanych z nasza działalnością.

            W dniu 3 maja 2017r. na Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Suchedniowie rozgrywane były mecze piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Suchedniowa. Pierwszy turniej Młodzieżowych Rad za nami ! W Turnieju udział wzięły drużyny Rad Młodzieżowych z Wąchocka i Suchedniowa oraz gościnnie drużyna Radnych Rady Miejskiej  w Suchedniowie. Niestety Suchedniów musiał uznać wyższość gości i puchar pojechał do Wąchocka.

            11 Maja 2017 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej uczniowie suchedniowskiego gimnazjum wraz z przedstawicielami Młodzieżowej Rady w Suchedniowie uczestniczyli w konferencji „Świętokrzyskie dla młodych” zorganizowanej przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego- Adama Jarubasa. Wydarzenie to było doskonałą okazją do rozmów o przyszłości świętokrzyskiej młodzieży. Konferencja podzielona była na dwa bloki.

             29 maj 2017 rok - spotkanie z Burmistrzem Miasta i Gminy Suchedniów - w spotkaniu udział wzięli Radni Młodzieżowej Rady wraz z opiekunem. Była to okazja do wspólnych rozmów na temat przyszłych zmian oświatowych, propozycjach wprowadzenia zmian do statutu Młodzieżowej Rady oraz wprowadzenia nowego podziału wiekowego dotyczącego wyborów do Młodzieżowej Rady (zmiana wieku kandydatów z 13 lat na 12).

            1 czerwca 2017r. -  Młodzi Radni pomagali w organizacji Dnia Dziecka na terenie Gminy Suchedniów. Pomagaliśmy przy rozdawaniu słodkości dla najmłodszych, malowaliśmy twarze zmieniając dzieciaki w różne zwierzaki oraz pilnowaliśmy bezpieczeństwa przy atrakcjach dla dzieciaków.

            20 sierpnia 2017 - Podczas obchodów I święta Kaszy w Suchedniowie postanowiliśmy zorganizować zbiórkę materiałów szkolnych dla dzieci. Dzięki zebranym środkom finansowym udało nam się kupić niezbędne przybory dla dzieci i przekazać je do szkół podstawowych na terenie Gminy. Każda ze szkół otrzymała zestawy mazaków, kredek, flamastrów, zakreślaczy oraz komplety farbek.

            Młodzież chętnie pomagała i włączała się w akcje organizowane przez Wielką Orkiestrę świątecznej Pomocy.

W czasie kadencji zorganizowano 4 sesje Młodzieżowej Rady.

Podjęto uchwały:

 1. 1/I/2015- w sprawie wyboru Przewodniczącego MRM
 2. 2/I/2015- w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego MRM
 3. 3/I/2015- w sprawie wyboru sekretarza MRM
 4. 4/I / 2015- w sprawie wyboru dwóch członków Prezydium MRM

 

            30 września 2017 roku w Sali Konferencyjnej odbyła się V- ostatnia Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej, kończąca I kadencję. Podczas spotkania przedstawiliśmy sprawozdanie z naszych działań, które udało nam się przedsięwziąć w czasie trwania naszej kadencji. Na zakończenie pracy wręczyliśmy podziękowania dla osób, które nam pomagały, na które zawsze mogliśmy liczyć i dzięki którym dużo się nauczyliśmy.

Przewodnicząca Młodzieżowej Rady 

w Suchedniowie I kadencji

Katarzyna Łopacka

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.