Logo Gmina Suchedniów

WFOŚiGW

Pracowania edukacji ekologiczno – przyrodniczej w SSP 3

W SSP3 stale prowadzone są działania związane z realizacją projektu „Pracownia edukacji ekologiczno- przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Suchedniów”, dofinasowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Celem projektu jest polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczych oraz zainteresowanie uczniów ekologią i ochroną środowiska.

Na zajęciach, w ramach projektu, uczniowie poznawali zagadnienia związane z segregacją śmieci i recyklingiem. Zapoznali się z głównymi zasadami segregacji odpadów, rozpoznawali rodzaje koszów i pojemników przeznaczonych na odpady, obejrzeli film na temat odnawialnych źródeł energii. Efektem zajęć były samodzielnie wykonane zabawki z plastikowych butelek.

Wszyscy wiemy, jak ważne jest ponowne wykorzystanie surowców, przez co zmniejsza się liczba odpadów. Segregacja odpadów jest jedną z metod ograniczenia ilości odpadów podlegających utylizacji (np. składowaniu). Przez odzysk surowców nadających się do ponownego użytku lub przetworzenia i wykorzystania przy produkcji nowych materiałów możemy przyczynić się do poprawy wizerunku naszego miasta i czynnie włączyć się w ochronę przyrody.


Na zadanie pn. „Pracownia edukacji ekologiczno – przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Suchedniów” została podpisana w dniu 17.05.2017 r. Umowa dotacji pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach a Gminą Suchedniów.

Całkowity koszt realizacji zadania       50 000 zł

Kwota dofinansowania z WFOŚiGW   40 000 zł


 

Powstaną pracownie ekologiczno-przyrodnicze

05.05.2017

Gmina Suchedniów otrzyma dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w wysokości 40 tys. zł na stworzenie pracowni  edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych.

W ramach projektu w Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Szkole Podstawowej w Ostojowie utworzone zostaną pracownie na potrzeby dydaktyki nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych. Zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych (m.in. tablety, mikroskopy, lornetki, aparaty, zestawy do badania stanu powietrza, wody, gleby) w znaczący sposób wpłynie na polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczych.

 

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.