Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 126

Obrazek dla news_2814

Międzynarodowy dzień strażaka

04.05.2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka Wszystkim Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej  składamy serdeczne podziękowania za ich poświęcenie dla ochrony życia, zdrowia i mienia ludzkiego.

Życzymy Wam nieustającej opieki Waszego patrona św. Floriana, bezpiecznej służby                  i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

 

     Burmistrz                                                     Przewodniczący

Miasta i Gminy                                                 Rady Miejskiej

   Cezary Błach                                                Krzysztof Adamiec

 

więcej

Obrazek dla news_2812

W Skarżysku ruszają dwa powiatowe punkty szczepień powszechnych

01.05.2021

W czwartek, 6 maja ruszą pierwsze szczepienia w przygotowanym, przez Powiat Skarżyski i Obwód Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej, powiatowym punkcie szczepień powszechnych, który znajduje się w Sali konferencyjnej starostwa przy Placu Floriańskim 1 (budynek, w którym mieści się biblioteka pedagogiczna). Od 13 maja szczepienia będzie można wykonać także w drugim powiatowym punkcie szczepień zlokalizowanym w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Szpitalnej 1.

więcej

Obrazek dla news_2810

Jest szansa na niemal 50 mln złotych na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 751!

29.04.2021

-W związku z brakiem ZRID i możliwości skompletowania dokumentacji pozwalającej na rozpoczęcie projektu pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 973 na odc. Busko-Zdrój – Nowy Korczyn-Borusowa wraz z budową przeprawy mostowej na rz. Nidzie oraz rz. Wiśle/ Budowa obwodnicy m. Nowy Korczyn”, a tym samym ogromnym ryzykiem niezrealizowania i nierozliczenia tego zadania w terminie oraz ryzykiem utraty kwoty 40 mln. dofinansowania z UE i prawie 1,5 ze skarbu państwa uznałam, że naszego województwa nie stać na takie potencjalne straty i niegospodarność. W marcu na Sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wystąpiłam do Marszałka Andrzeja Bętkowskiego i członków Zarządu o wyrażenie zgody na przesunięcie w miejsce zagrożonego projektu w pełni gotowego do realizacji projektu pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 751…..”- mówi radna wojewódzka Agnieszka Buras.

więcej

Obrazek dla news_2809

Konkurs „ Moja Eko – zabawka” rozstrzygnięty!

27.04.2021

Na początku kwietnia ogłoszono w naszym przedszkolu konkurs „Moja Eko – zabawka” wykonanie eko – zabawki z surowców wtórnych. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne, rozbudzenie wyobraźni i fantazji, rozwijanie zdolności manualnych oraz wrażliwości estetycznej, poszerzenie współpracy między przedszkolem a rodzicami oraz sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu z rodzicami. Na konkurs wpłynęło 39 prac z różnych grup wiekowych.

więcej

Obrazek dla news_2808

Dzień Ziemi. „Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć”

27.04.2021

Jak co roku, w dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu na dzieci czekały liczne atrakcje. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną dzięki której dowiedziały się w jaki sposób każdy z nas może dbać o naszą planetę. Obejrzały pokaz mody ekologicznej a także same wcieliły się w rolę modeli. Stroje  na pokazie wykonane były z papieru, folii, plastiku, siatki. Wszystkie wyróżniały się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Dalej przyszedł czas na zaprezentowanie  piosenki.

więcej

Obrazek dla news_2807

Tydzień Spisowy w Gminie Suchedniów

27.04.2021

Szanowny Mieszkańcu Miasta i Gminy Suchedniów,

Jeszcze się nie spisałeś? Spisz się na https://spis.gov.pl/ -  wygodnie i bezpiecznie, to tylko kilka minut.

Jeśli potrzebujesz pomocy – zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie, gdzie czeka na Ciebie przeszkolony pracownik. Podczas Tygodnia Spisowego w dniach od 26 do 30 kwietnia możesz liczyć także na spisową niespodziankę! Nie zwlekaj, liczba nagród jest ograniczona!

Dodatkowo, każdy kto wypełni obowiązek spisowy poprzez samospis może wziąć udział w loterii promocyjnej NSP2021 i wygrać samochód!

#liczysiękażdy #NSP2021 #GUS #statystyki #spis

więcej

Obrazek dla news_2806

Dostojni Jubilaci, obchodzący w bieżącym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego

26.04.2021

Pragnę poinformować, że z okazji Waszego pięknego Jubileuszu możecie zostać odznaczeni Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Niestety, w związku z obowiązującymi przepisami, Urząd Miasta i Gminy nie może samodzielnie pozyskiwać informacji o parach obchodzących jubileusze małżeńskie. Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o zgłaszanie się do Urzędu Stanu Cywilnego
w Suchedniowie i występowanie z wnioskiem o nadanie odznaczenia.

więcej

Obrazek dla news_2805

Szanowni mieszkańcy Miasta i Gminy Suchedniów

26.04.2021

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań. Każdy z nas ma ustawowy obowiązek dokonania samospisu internetowego z wykorzystaniem aplikacji znajdującej się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego stat.gov.pl.

 

Dlatego proszę, aby osoby młode pomogły w spisaniu się swoim rodzicom, dziadkom oraz innym członkom rodziny, jeżeli będą one miały trudności z dopełnieniem obowiązku spisowego. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu zapraszam do naszego Urzędu na stanowisko do samospisu.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.