Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 12

Obrazek dla news_3476

XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych

11.09.2022

XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się 10 września na stadionie Ruchu w Skarżysku-Kamiennej. Wśród seniorów najlepsza okazała się reprezentacja OSP Sorbin, na drugim miejscu zawody zakończyli druhowie z OSP Kierz Niedźwiedzi, trzecie miejsce zajęli druhowie OSP Grzybowa Góra, w kategorii MDP zwyciężyła ekipa z Grzybowej Góry przed OSP Sorbin. Ekipa OSP Suchedniów w klasyfikacji generalnej zajęła czwarte miejsce. 
Przed rozpoczęciem zawodów, meldunek o gotowości do ich rozpoczęcia na ręce prezesa ZP ZOPS, marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego, złożył Marek Odelski z OSP Łączna. Uczestników zawodów powitał komendant powiatowy PSP st. bryg. Marcin Machowski, kierownikiem zawodów był bryg. Jarosław Janowski, sędzią głównym mł. bryg. Marcin Jasiński. W rozpoczęciu zawodów uczestniczyli przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec i burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach

więcej

Obrazek dla news_3481

Uroczysta Gala wręczenia Świętokrzyskich Nagród Muzealnych im. Tadeusza Włoszka

09.09.2022

Świętokrzyski Nagrody Muzealne im. Tadeusza Włoszka wręczone

Uroczysta Gala wręczenia Świętokrzyskich Nagród Muzealnych im. Tadeusza Włoszka odbyła się 9 września w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. To trzecia edycja nagród, które przyznaje Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w dziedzinie muzealnictwa. Uroczystość odbywała się w ramach Wojewódzkiej Inauguracji 30. Europejskich Dni Dziedzictwa. Zgodnie z uchwałą nr XXX/407/21 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, nagroda przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej w następujących kategoriach: Wystawa, Publikacja, Edukacja oraz Konserwacja Zbiorów.

więcej

Obrazek dla news_3448

Targi pracy w Suchedniowie 13.09.2022 r.

23.08.2022

Szanowni Państwo w dniu 13.09.2022 r. w godz. 10.00-13.00 odbędą się TARGI PRACY w Suchedniowie przy ul. Sportowej 3  (miejsce: hala sportowo – rehabilitacyjna). Głównymi organizatorami targów są Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów oraz Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej.

Zachęcamy pracodawców/przedsiębiorców oraz podmioty i instytucje związane z rynkiem pracy oraz szeroko rozumianym otoczeniem edukacyjno-biznesowym do udziału w targach pracy a wszystkich poszukujących zatrudnienia (w tym także obywateli z Ukrainy przebywających na terenie powiatu skarżyskiego) lub chcących zmienić miejsce pracy do uczestnictwa w spotkaniu.

więcej

Obrazek dla news_3473
Obrazek dla news_3471

Zapraszamy na imprezę pn:"Taniec Obfitości czyli bal dziękczynny za dary lata"

07.09.2022

"Taniec Obfitości czyli bal dziękczynny za dary lata" to kolejna inicjatywa oddolna realizowana w ramach programu DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2022. Tym razem pomysł wyszedł od suchedniowskiej młodzieży Zosi Maciejczyk, Jowity Mazurek i Ewy Pajek, a roli liderki podjęła się Magdalena Sułek z Ośrodka Rozwoju Kreatywnego i Turystyki Konnej "Ignacówka". W ramach projektu odbędzie się impreza plenerowa nad zalewem w Mostkach, której myślą przewodnią będzie kultura słowiańska. W programie moc: atrakcji występy zespołów ludowych Skokotliwi i Sadek, warsztaty bębniarskie z Martyną Dolęgą, tańce w kręgu  przy ognisku z Wandą Sojecką, pokazy rękodzielników i KGW. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu ŁYSA GÓRA. Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wianek z darów lata. Stawiamy na naturalność i słowiański temperament. Czekają atrakcyjne nagrody!

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

więcej

Obrazek dla news_3472

.

07.09.2022

Gmina  Suchedniów poszukuje pielęgniarkę środowiska nauczania i wychowania albo higienistkę, która zechciałaby sprawować profilaktyczną opiekę zdrowotną nad uczniami/dziećmi w placówkach oświatowych na terenie Gminy Suchedniów, tj.

  • w Samorządowej Szkole Podstawowej im. W. Łyczkowskiej w Ostojowie
  • w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Suchedniowie

Z zainteresowaną osobą zostanie zawarte stosowne porozumienie, które będzie podstawą do zawarcia umowy z Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.

Osoba do kontaktu: Beata Kaszuba tel. 41/25-43-186 w.60

więcej

Obrazek dla news_3469

Dzień Otwarty w Świętokrzyskim Ośrodku Adopcyjnym

06.09.2022

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej –  oddział świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny serdecznie zaprasza na organizowany w dniu 10 września 2022 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 Dzień Otwarty. Wszystkich zainteresowanych adopcją dziecka, procesem przygotowania się do pełnienia roli rodzica adopcyjnego zachęcamy do odbycia osobistych spotkań z pracownikami ośrodka, którzy udzielą niezbędnych informacji i pomocy w wyjaśnieniu procesu adopcyjnego.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.