News

News zdjęcie id 929

SZEŚĆ MEDALI DLA ORLICZA PODCZAS GP GOLD w SUCHEDNIOWIE

02.03.2017

Najlepsi polscy juniorzy i młodzicy od 24-26 lutego gościli w Suchedniowie i pokazali badminton na najwyższym krajowym poziomie. Finał Grand Prix Gold Juniorek trwał 55 minut, a rozegrały go, obecnie najlepsze juniorki w Polsce, Zuzanna Glijer i Wiktoria Dąbczyńska. Zwyciężyła Wiktoria 17-21/21-18/21-15, ale był to teżł świetny mecz w wykonaniu Zuzi. Finał debla również rozegrał się między naszymi zawodniczkami: Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska vs Izabela Pajek/Wiktoria Adamek. Po 42 minutach walki wygrały Wiktoria i Ola 21-11/21-15. Medal złoty Iza zdobyła w grze mieszanej z Radkiem Wróblem, a Zuzia dorzuciła medal brązowy w grze deblowej z Aleksandrą Felską z Przeźmierowa. Wśród juniorów najlepszy był Robert Cybulski z Bierunia.

Dobrze radziła sobie Katarzyna Zięba, która potwierdziła, że należy do czołówki krajowej zajmując miejsce 12, a w debla z Weroniką Kościółek z Głubczyc miejsce 10.

Finał B wygrała również zawodnicza Orlicza Aleksandra Pająk.

W młodzikach Julia Pajek i Julia Pająk w finale B zajęły drugie miejsce, przegrywając z parą z Sianowa Martyna Kowalczyk/Patrycja Kuszmar 17-21/21-16/21-14. W singlu Julia Pająk zajęła V miejsce. Z walki o medal, po dobrym zaciętym pojedynku, wyeliminowała ją Weronika Stankiewicz 23-21/21-23/20-22. Weronika Zięba miejsce VIII.

W tej kategorii najlepszymi okazali się Aleksandra Radziszewska Białystok i Mikołaj Piórkowski Wrocław.

150 zawodników przez trzy dni rozegrało 390 spotkań, po raz kolejny daliśmy radę i przeprowadziliśmy turniej na najwyższym krajowym poziomie.

Gratuluję zwycięzcom, dziękuję wszystkim zawodnikom, trenerom, sędziom, rodzicom, wszystkim Firmom i Instytucjom, które pomogły zorganizować nam ten prestiżowy turniej Grand Prix Gold!!!!