News

News zdjęcie id 535

ZŁOTA IZA i ZŁOTO-SREBRNA WIKTORIA

14.06.2016

XXII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY WARMIA MAZURY 2016 MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W BADMINTONIE odbyły się w Ornecie /Olsztyna w dniach 10-12czerwca.Województwo Świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy Orlicza Suchedniów w składzie: Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba, Maria Wierzbińska, Miłosz Miernik, Marcin Piwowar, Bartosz Tomaszewski oraz trenerzy Aleksandra Dąbczyńska i Stefan Pawlukiewicz. Nasi zawodnicy zdobyli cztery medale, trzy złote i jeden srebrny.Sprawczyniami tego fantastycznego sukcesu były Iza Pajek i Wiktoria Dąbczyńska.Byliśmy uczestnikami trzech finałów.W piękny niedzielny poranek pierwsze na kort wyszły pary mieszane :Wiktoria Dąbczyńska/Robert Cybulski i Izabela Pajek/Radosław Wróbel ,cała czwórka to zawodnicy kadry narodowej ,pierwsza para nigdy nie pokonana w kraju ,z sukcesami w turniejach zagranicznych ,tym razem musiała uznać lepszą i równą grę Izy i Radka ,którzy zwyciężają 21-17/21-15,to właśnie ten finał był

najciekawszy i stojący na wysokim poziome sportowym. Rewelacyjnie grająca na tych mistrzostwach Iza Pajek drugi złoty krążek i drugi tytuł mistrzyni Polski zdobywa w grze deblowej z Wiktorią Adamek z Dąbrowy Górniczej, dziewczyny po świetnych grach w ćwierćfinałach i półfinałach w finale bez problemu pokonały parę z Warszawy Ola Goszczyńska/Dorota Matysiak 21-15/21-7.Ostatnią grą finałową była gra pojedyncza dziewcząt z udziałem Wiktorii Dąbczyńskiej i Wiktorii Adamek Dąbrowa Górnicza, naszej

Wiktorii po przegranym finale miksta nie grało się łatwo,w pierwszym secie popełniała błędy, a Adamek uskrzydlona zdobyciem złota w deblu grała świetnie i wygrała 21-17, set drugi i trzeci to już dominacja Wiktorii Dąbczyńskiej i pewne zwycięstwo 21-14/21-8 .Wiktoria obroniła tytuł z przed roku i została mistrzynią Polski na 2016r.

Katarzyna Zięba i Miłosz Miernik zajęli miejsce 5-8 ,po bardzo dobrej grze w ćwierćfinale ulegli Oli Ptak Kępno/Tymkowi Malikowi Tarnobrzeg. Miłosz również dobrze zagrał w singlu ,o wejście do ćwierćfinału nieznacznie przegrał z Miłoszem Kaimem Płock 17-21/21-18/18-21.

Pozostali nasi zawodnicy po niezbyt udanych losowaniach zajęli miejsca 17-32.

Cztery medale zdobyte na tych mistrzostwach złożyły się na kolejny sukces ,Orlicz Suchedniów zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. W tym roku mamy już 10 medali rangi mistrzostw Polski,5 złotych,1srebrny,4brązowe.

Dziękuję Wszystkim zawodnikom za wspaniałe i godne reprezentowanie województwa , klubu i Suchedniowa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ornecie.

Ten fantastyczny wynik to wielka radość dla zawodników i nas trenerów ,nagroda za wspólną ciężką pracę i potwierdzenie ,że warto to robić ,by być najlepszym w Polsce.

Raz jeszcze gratuluję i dziękuję Izie Pajek za podwójne mistrzostwo i pokonanie wszystkich przeciwności jakie miała w tym roku. Brawo Iza!!!