News

News zdjęcie id 497

JULIA PAJEK - JULIA PAJĄK MISTRZYNIAMI POLSKI

25.05.2016

Najmłodsze badmintonistki Orlicza Suchedniów sprawiły ogromną niespodziankę zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski w grze deblowej na Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Kobierzycach k/Wrocławia, które rozgrywane były w dniach 20-22maja 2016r. Nasze Julki wygrywały już turnieje ogólnopolskie, a tydzień temu wygrały turniej międzynarodowy na Łotwie w Siguldzie. Nie przestraszyły się rangi turnieju i pewnie zmierzały do finału(bez straty seta), w finale zagrały bardzo

dobrze i po trzysetowym pojedynku pokonały koleżanki z Kędzierzyna Dominikę Gajdę/Julię Prokopczuk 21-11/11-21/21-18.

Na słowa uznania zasługuje występ Weroniki Zięby, która wygrała dwa pojedynki i znalazła się w gronie ośmiu najlepszych dziewcząt w Polsce, w ćwierćfinale uległa  Joannie Podedworny Bieruń 11-21/9-21,na tym samym etapie grę singlową zakończyła Julia Pajek, która przegrała ze srebrną medalistką Elizą Kwiatkowską Lubliniec 13-21/12-21.Chłopcy Dawid Piwowarczyk i Andrzej Pięta zajęli miejsce 9-16,a Ola Pawlukiewicz 16-32.

Chcę wspomnieć o Małgorzacie Dulębie, która z powodu kontuzji nie wystartowała w mistrzostwach, a na pewno wzbogaciłaby nasz dorobek medalowy -Gosia szybkiego powrotu do zdrowia!

Zdobycie złotego medalu przez Julie potwierdza naszą systematyczną pracę i mobilizuje do szukania kolejnych talentów, o które  jest co raz trudniej i to chyba nie tylko w badmintonie, ale i w innych dyscyplinach również.

W roku 2016 jest to 6-ty medal dla Orlicza, a w czerwcu w Ornecie na Mazurach o kolejne medale powalczą nasze utytułowane juniorki młodsze i myślę że coś dorzucą do zdobytych już medali !