Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2787

kolejna laureatka z SSP w Ostojowie

31.03.2021

Maja Zielińska uczennica pierwszej klasy SSP w Ostojowie została laureatką konkursu literackiego D – C – D „Jeden z Dwudziestu”.  Został on zorganizowany z okazji Światowego Dnia Poezji przez Parafię Przemienienia Pańskiego w Kielcach, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach oraz Szkołę Podstawową nr 20 w Kielcach. Adresatami byli miłośnicy poezji w wieku 0 – 20 lat. Zadaniem  uczestników było dopisanie ciągu dalszego (D–C–D) do  wylosowanego wiersza w dowolnej formie (poezja – proza – dramat). Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiersze dostosowane do wieku uczniów. Maja wylosowała wiersz Jana Brzechwy „Mucha”. Dopisała dalsze perypetie zabawnego owada i zakończyła całość morałem następującej treści: „Morał z tej historii krótki oraz przejrzysty! Szczęśliwszym się jest, gdy jest się czystym!” Zarówno treść jak i ponadczasowy, niezwykle aktualny morał zostały ocenione najwyżej w kategorii wiekowej klas I-III. Maju, GRATULUJEMY!

W konkursie wzięli udział też inni uczniowie z naszej szkoły: Wiktor Kamiński, Igor Obara z klasy pierwszej, Iga Michalska, Maja Mirek, Wiktoria Nowak, Nadia Odelska, Zuzanna Połeć z klasy trzeciej, Ewa Pajek, Hanna Rogala z klasy czwartej i Gabriela Chłopek z klasy piątej.

Jurorzy - Małgorzata Peroń, Marcin Dzikowski, Ks. Stefan Radziszewski (wszyscy z tytułem doktora filologii polskiej) - podsumowali: „Pierwsza edycja konkursu literackiego  C  D „Jeden z Dwudziestu” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy dopisali wiele interesujących ciągów dalszych do wierszy Jana Brzechwy, Roberta Frosta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Joanny Kulmowej, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza i Jana Twardowskiego. Lista laureatów opublikowana jest na stronie internetowej Parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach:
https://parafiabialogon.pl/wyniki-konkursu-literackiego-d-c-d-jeden-z-dwudziestu/ Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim miłośnikom liryki za włączenie się w obchody Światowego Dnia Poezji (…). Spotkanie z poezją w Naszym Covidowym Świecie to znakomita sprawa. A pisanie „dalszego ciągu stanowi niekończącą się historię, do której dopisać można wciąż nowe wersje. Wszystkim zatem gratulujemy – i do spotkania znów! Niechaj codziennej poezji cudowności nie przesłoni Wam cień prozy – bo byłby to prawdziwy dramat! I niechaj prowadzą Was anioły Rilkego, Eliota i Norwida – anioły poetyckiego piękna!”

Maja Zielińska z nagrodami

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.