News

News zdjęcie id 243

MIKOŁAJKI Z BADMINTONEM

08.12.2015

Zaplanowane ogólnopolskie turnieje badmintona na mikołajkowy weekend z powodu awarii oświetlenia na naszej hali zostały przeniesione na halę w Scholasterii.

W sobotę odbył się turniej młodzików młodszych. Aż trzy medale zdobyła nasza zawodniczka Małgorzata Dulęba, która w grze pojedynczej wywalczyła brąz, ulegając w półfinale mistrzyni turnieju Marlenie Gregor - Strzelce Opolskie 16-21/18-21, drugi brąz Małgosia z Olą Pawlukiewicz zdobyła w deblu, a najcenniejszy złoty z Andrzejem Piętą, po emocjonującym meczu wieczoru, wywalczyła w finale miksta pokonując parę Marlena Gregor Piotr Stachowicz - Strzelce Opolskie 21-14/8-21/24-22.

Drugie złoto dla Orlicza zdobyła grająca z turnieju na turniej coraz lepiej Weronika Zięba, która grała z Marleną Gregor i w finale pokonały parę z Babic Julia Miśko/Weronika Szemplińska 14-21/21-11/21-13. Mocna para z Babic wyeliminowała w grupie naszą najlepszą parę w tej  kategorii Julia Pajek/ Julia Pająk. Nasze Julie single zakończyły w ćwierćfinałach. Dawid Piwowarczyk nie zdołał awansować z grupy w singlu i deblu.

W niedzielę odbył się turniej elity i juniorów młodszych. Kolejne medale dla Orlicza zdobyli nasi starsi zawodnicy, którzy studiują i trenują poza Suchedniowem - Tomasz Persona miejsce drugie, w finale uległ Maciejowi Ociepa Częstochowa 22-24/13-21, w debla z Kacprem Czerwińskim również drugie miejsce, przegrali z Mariusz Kabat /Marcin Kalitka 16-21/15-21. Marcin Wnuk i Magda Łukasiak zdobyli złoto w mikście. Magda dwa miejsca drugie wywalczyła w singlu i deblu z Kamilą Morawską. W turnieju zagrali również Filip Przyjemski i Krzysztof Glijer - nie awansowali z grup.

W juniorach młodszych dobrze zagrała Katarzyna Zięba. Wygrała singla, pokonując w finale Urszulę Trusińską z Marek 21-18/25-23,,wygrała miksta z Miłoszem Miernikiem, w finale ograli parę z Częstochowy Jan Lewandowski/Aleksandra Piotrkowska 21-18/20-22/21-16. Miłosz dorzucił brązowy krążek w singlu, w półfinale uległ Michałowi Matysiakowi z Zalesia  17-21/18-21.