News

News zdjęcie id 1925

WIKTORIA DĄBCZYŃSKA PODWÓJNĄ WICEMISTRZYNIĄ POLSKI !

06.02.2019

Jubileuszowe 55. Mistrzostwa Polski Elity odbyły się w Gnieźnie w dniach 31.01-3.02.2019.

MKS Orlicz Suchedniów reprezentowała trójka zawodników: Wiktoria Dąbczyńska, Aleksandra Pająk i Marcin Wnuk.

Nasi zawodnicy od początku mistrzostw grali bardzo dobrze. Marcin Wnuk przebrnął przez eliminacje w grze mikstowej z Katarzyną Kutachą  (UKS Start Widełka) i w drugiej rundzie turnieju głównego sensacyjnie pokonał kadrową młodzieżową parę Konrad Płoch /Laura Bujak 21:17/21:11. Meldując się w ćwierćfinale, gdzie po dobrym meczu uległ mistrzom Polski Paweł Pietryja/ Agnieszka Wojtkowska 14:21/14:21,  zajął miejsce piąte.

Nasza juniorka Aleksandra Pająk w pierwszej rundzie zagrała świetny mecz z utytułowaną zawodniczką AZS AGH Kraków Dominiką Guzik –Płochowską. W drugiej rundzie uległa brązowej medalistce Karolinie Władzińskiej Legia Warszawa.

Ola Pająk debla zagrała z Olą Kiryluk (ABRM Warszawa), ale w pierwszej rundzie młode juniorki po zaciętym meczu przegrały z doświadczoną parą Dominika Cygan / Magda Okupniak 21:13/16:21/16:21.

Doświadczona, choć dopiero dwudziestoletnia Wiktoria Dąbczyńska, mająca już na swoim koncie cztery medale  mistrzostw Polski Elity (zagrała po raz czwarty na elicie), wydawałoby się spokojnie i pewnie zmierzała do emocjonujących niedzielnych finałów. W piątkowy wieczór zagrała bardzo trudny 38 minutowy  mecz z Joanną Rudną wygrywając 21:11/21:11 i również trudny półfinał debla z Olą Goszczyńską przeciwko Magdalenie Świerczyńskiej /Kornelii Marczak 21:19/21:17.

Niedzielne finały rozpoczęły się od debla kobiet  (rewanżu z ubiegłego roku) młodych utalentowanych Wiktorii Dąbczynskiej /Aleksandry Goszczyńskiej i ośmiokrotnych Mistrzyń Polski, doświadczonych sióstr Agnieszki i Anety Wojtkowskich (Hubal Białystok). Ten mecz trwał 78 minut (22:20/17:21/23:25) i stał na najwyższym polskim poziomie. Deblistki stworzyły widowisko, o którym będzie pamiętało się długo. Wygrało doświadczenie, a Wiktoria i Ola odebrały srebrne medale i są bardzo szczęśliwe .

Na zakończenie mistrzostw znów na korcie stanęła nasza suchedniowska wojowniczka Wiktoria Dąbczynska i utytułowana 17 lat starsza Kamila Augustyn (SKB Suwałki).

Pierwszy set był pod kontrolą Wiktorii, jednak drobne błędy w końcówce  (nie tylko jej) spowodowały przegraną 19:21., w drugim secie z każdą wymianą brakowało sił, przy stanie 18:13 dla Augustyn, znana z ogromnej waleczności Wiktoria doprowadza do stanu 19:19 i ostatecznie przegrywa 19:21. Przy ogromnym aplauzie publiczności Kamila Augustyn mocno ściska Wiktorię, która przegrywa drugi finał, ale odbiera dwa srebrne medale mistrzostw Polski Elity po wspaniałej walce, po ogromnych emocjach i z wiarą i nadzieją na złoto w przyszłym roku !