News

News zdjęcie id 1914

Trzeci raz pobiegli o „Puchar Powstańców Styczniowych”

28.01.2019

W niedzielę 27 stycznia w Mostkach odbyły się biegi terenowe o „Puchar Powstańców Styczniowych”. W III edycji wydarzenia udział wzięło aż 171 biegaczy!
Zawodnicy mieli do pokonania dwa dystanse – „dyszkę”, czyli bieg na dystansie 10 km oraz „półmaraton” na dystansie 23 kilometry. W biegu na "dyszkę" wystartowało 101 zawodników, a w drugim biegu - 70 zawodników. Biegaczy powitał zastępca burmistrza Dariusz Miernik, który dał również sygnał do startu.

Miejsca zawodnikom były przyznawane ze względu na płeć i kategorię wiekową.

W biegu na 10 kilometrów najlepszy czas uzyskał Tomasz Gawroński (Autodeal Jędrzejów). Do mety dotarł z czasem 37:51 i tym samym zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Również pierwsze miejsce w "dyszce" zdobył Michał Kołomański z grupy Mechanik i przyjaciele - czas: 38:49. Na szczycie podium w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się też: Jerzy Kloczkowski z czasem 41:15, Sławomir Majchrzak z czasem 43:18, Jan Rogóż, który dystans pokonał z czasem 49:05, a także Andrzej Szczepanik z czasem 54:02.

Wśród kobiet pierwsze miejsca w biegu na 10 kilometrów zajęły: Klaudia Lasocka z grupy AZS UJK Kielce (czas 46:49), Wioleta Jończyk (48:00), Małgorzata Jarocka ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza (51:51), a także Nina Chmiel z grupy Chmiel Mostki (57:36). W biegu na 23 kilometry pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli: Michał Bąk z grupy Mechanik i Przyjaciele (czas 01:29:05), Norbert Jachymczyk ( 01:39:20), Zenon Stępień (Mechanik i Przyjaciele, 01:42:03), Jerzy Borkowski z grupy Biegiem Radom! (02:05:53), Wśród kobiet zwyciężyły: Magdalena Gajek z grupy Wieś tańczy i biega (01:58:21) oraz Aneta Litwinczuk z OSV TEAM i Przyjaciele (02:31:22). Nagrody wręczali m.in. radny Waldemar Krogulec i sołtys Mostek Jacek Uba.
Na trasach byli biegacze nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale również z Radomia, Iłży, Warszawy, Skaryszewa, Stalowej Woli, czy Mielca. Wydarzenie było organizowane już po raz kolejny przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie MTB Cross i stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski.