News

News zdjęcie id 1795

DWA ZŁOTA DLA JULI PAJEK W WARSZAWIE

30.10.2018

W 15. Międzynarodowym Festiwalu Badmintona wystartowało 187 zawodników, tradycyjnie przyjechali zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Czech, Mołdawii i oczywiście przedstawiciele wielu polskich klubów.
Na tym turnieju nie mogło zabraknąć przedstawicieli Orlicza Suchedniów, którzy od 15 lat biorą w nim udział i zgarniają główne nagrody.
Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek za klasyfikację klubową w 2017. Orlicz zajął miejsce czwarte, a zwyciężyła Unia Bieruń.
Naszą bohaterką w tegorocznej edycji Festiwalu była Julia Pajek, która wywalczyła dwa złote krążki. Julka wygrała turniej singlowy, pokonując w finale Julię Piwowar BKB Set Mazańcowice 21:16/17:21/21:16. Drugie złoto zdobyła z Julią Pająk w deblu, w finale Julki pokonały mocny zespół z Białorusi Wiktoria Pletsiukhowa /Weronika Stankiewicz 19:21/21:15/21:15.
Julia Pająk w singlu zajęła miejsce 9-16, ulegając Marii Bazulowej z Ukrainy 16:21/19:21.
W kategorii U-17 najlepiej zagrała Weronika Zięba, która zdobyła brązowy medal w singlu (minimalnie przegrała mecz w półfinale z Weroniką Stankiewicz 10:21/23:21/19:21), druga nasza zawodniczka Oliwia Kocz uplasowała się na miejscu czwartym. Weronika i Oliwia zdobyły brązowy medal w deblu. Co raz lepiej radzi sobie Andrzej Pięta, który wygrał grupę i w ćwierćfinale nieznacznie uległ Czechowi Markowi Orosl 21:19/12:21/18:21.
W deblu Andrzej z Antkiem Strzelcem nie awansowali z grupy.  Antkowi i Joannie Więckowskiej również nie udało się awansować z grup.
Gratulacje dla JULII PAJEK i pozostałych zawodników!
Gratulacje dla Krzysztofa Piątka za pracę sędziowską na turnieju i podziękowania za pomoc przy organizacji wyjazdu do Warszawy.