News

News zdjęcie id 166

Gala Świętokrzyskiej Akademii Sportu

14.09.2015

W sobotę 12 września w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” odbyła się Gala Świętokrzyskiej Akademii Sportu. Nagrodzono na niej dzieci w wieku od 5 do 14 lat, uczestniczących w rozgrywkach Ligi Primo Cup – Rywalizacja Gmin. Turnieje odbywały się od listopada 2014r. w Wąchocku, Mircu, Opatowie, Suchedniowie, Parszowie, Wzdole Rządowym oraz Bodzentynie. W lidze uczestniczyło łącznie kilkaset dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych.

Akademia Suchedniów, trenująca pod okiem Waldemara Piasty, zajęła III miejsce w kategorii – rocznik 2008 i młodsi oraz VIII miejsce w kategorii rocznik 2005-2007. Nagrodę indywidualną dla najmłodszego zawodnika Ligi Primo Cup otrzymał Wiktor Bober z Akademii Suchedniów a zwycięzcą konkursu żonglerki dla rodziców został Dawid Bator z Suchedniowa.

Nagrodzono również samorządowców, którzy reprezentowali swe gminy w I Trójboju Samorządowym oraz w I Turnieju Charytatywnym w Piłce Nożnej. W Trójboju Suchedniów zdobył zespół z Suchedniowa zajął IV miejsce, a w Turnieju Charytatywnym III. Pieniądze zebrane podczas turnieju zasiliły program stypendialny im. Witolda Poziomskiego „Lepszy świat, szacunek, talent, aktywność”, prowadzony przez Suchedniowską Korporację Samorządową.

W programie znalazły się również niezwykle atrakcyjne występy: zespołu „Drumbastic”  (finalista programu „Mam Talent”), dzieci ze Szkoły Tańca MiM w Starachowicach, Szkoły tańca Cha-Cha z Kielc oraz  Dawida Krzyżowskiego – uczestnika Mistrzostw Świata w Brazylii w Football Freestyle.

Odbyła się też loteria, w której można było wygrać koszulki oraz inne gadżety Legii Warszawa i reprezentacji Polski oraz dwa tablety.