Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 1531

„Jak to jest być młodym? ” – spotkanie w Kielcach

12.04.2018

Młodzieżowa Rada Miejska w Suchedniowie  zachęca do  udziału  w spotkaniu organizowanym przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej pn. „Jak to jest być młodym?”.

 Spotkania dla młodzieży prowadzić będzie Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej z Suchedniowa – Natalia Chrząszcz wspólnie z  Dawidem Bzdrenga.

Zajęcia zaplanowano na 28 kwietnia w godzinach 10:00 - 17:30/_portals_/suchedniow/CKFiles/konferencja.png

W kwietniu porozmawiajmy o tym jak to jest być młodym w Polsce i czego nam potrzeba, żeby było lepiej. Przyjeżdżamy do Kielc, żeby zapytać Was o to i o wiele więcej.

Zapraszamy do dyskusji w czterech blokach:

Jak to jest być młodym aktywistą? 10:00 - 11:30
Zapisy :   https://goo.gl/forms/4ExEJ603Vv0fNcLj2

Działasz w młodzieżowej radzie? A może w samorządzie szkolnym? Może organizujesz wydarzenia kulturalne? Albo prowadzisz stowarzyszenie? Wystarczy, że po prostu ważne jest dla Ciebie, co dzieje się wokół. Chcemy o tym posłuchać.

Porozmawiajmy o tym jak to jest być młodym aktywistą w Polsce i czego potrzeba, żeby było lepiej. Zapraszamy do dyskusji społeczników, wolontariuszy, aktywistów i osoby związane z kulturą. Jeśli coś tworzycie, pracujecie z ludźmi albo po prostu uważacie społeczeństwo obywatelskie za ważną sprawę, to jest to spotkanie dla Was.

Jak to jest być uczniem? 12:00 - 13:30
Zapisy:  https://goo.gl/forms/bNX5euSLnUDBAEhB3

Czy szkoła musi być nudna, a lekcje bez sensu? A może jest inaczej - masz świetnych nauczycieli i pomocny samorząd? Podziel się tym z nami. Nie ma znaczenia czy masz piątki czy trójki, czy jesteś w samorządzie i czy umiesz matmę. Chcemy posłuchać Ciebie, bo uczeń to Ty.

Jak to jest mieszkać w małym mieście? 14:00 - 15:30
Zapisy: https://goo.gl/forms/RNxp0oTvvgEx9AVo2

Życie w Twoim mieście kończy się z godziną odjazdu ostatniego autobusu, a najlepsze co można zrobić to kupić bilet i stąd wyjechać? Aż za dobrze wiesz co to nuda? A może nie chciałbyś mieszkać nigdzie indziej, bo masz tutaj wszystko, czego potrzebujesz? Porozmawiajmy o tym jak to jest mieszkać w małej miejscowości, jakie ma to plusy, minusy i czego potrzeba, żeby mieszkało się lepiej.

Jak to jest być studentem? 16:00 - 17:30
Zapisy:  https://goo.gl/forms/0bm50OE0jUQMPCT72

Czy na studiach można się czegoś nauczyć, a na wykładach nie zasypiać? Kto studiuje bezrobocie i co to właściwie znaczy? Czy studiowanie ma jeszcze w ogóle sens? Nie musisz być w samorządzie ani kole naukowym. Możesz mieć warunek. Chcemy posłuchać Ciebie, bo student to Ty.

***********************************************************************
Prowadzenie: Natalia Chrząszcz, Dawid Bzdrenga

Więcej informacji znajdziesz tu:  https://www.facebook.com/events/1643256832461275/
 

Miejsce spotkania podamy wkrótce!

Będziemy we wszystkich województwach, pozostałe wydarzenia znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/pg/radamlodziezy/events

Dlaczego to wszystko? Piszemy Założenia do Strategii Państwa dla Młodzieży - dokumentu, który wyjaśnia jak państwo powinno obchodzić się z młodymi ludźmi. To co nam powiesz, pomoże dobrze ocenić sytuację i wymyślić trafne rozwiązania.
-------------------------------------------------------
Projekt "Młodzież, czyli kto, co, jak i dlaczego? Opracowanie Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży" pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej "Erasmus+"
-------------------------------------------------------

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.