Logo Gmina Suchedniów

Młodzi w akcji

 1 marca 2018 roku zgłosiliśmy swoja aplikację do projektu „Młodzi w akcji”. Program Młodzi w Akcji jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Fundacją Banku Zachodniego WBK oraz Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się. Tegorocznymi tematami programu są:

  1. Warsztaty przyszłościowe –  Celem projektu jest włączenie uczniów do procesu współdecydowania wspólnie z przedstawicielami różnych grup (seniorów i seniorek, mieszkańców i mieszkanek sąsiednich bloków, samorządowców, przedsiębiorców, itp.) o tym, jak ma w przyszłości wyglądać miejsce, w którym żyją.

  2. Taśmy przyszłości - Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania miejsc ciekawych/ważnych dla mieszkańców, zastanowienie się wspólnie z nimi, jak wskazane miejsca mogą wyglądać w przyszłości, a następnie zaprezentowanie wyników swojej pracy na forum lokalnym.

3. Udostępnij to!- Celem projektu jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby innych z ich otoczenia oraz zapoznanie z siłą internetowych kampanii społecznych i crowdfundingowych.

4. Poczytajmy lokalnie - Celem projektu jest przeprowadzenie lokalnych akcji czytelniczych. Ścieżka objęta patronatem programu Poczytajmy.

Kilka dni po zgłoszeniu otrzymaliśmy odpowiedź, że zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w projekcie. W dniu 9 marca nasz opiekun udał się na szkolenie wprowadzające do projektu, które odbyło się w Warszawie.Po przedstawieniu nampropozycji wyboru ścieżek, grupa projektowa wspólnie ustaliła że zajmiemy się tematem Taśmy przyszłości. Czas realizacji projektu to 30 czerwca. Grupa spotkała się już na pierwszym spotkaniu i ustaliła wstępną koncepcję pracy.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.