Logo Gmina Suchedniów

Zapytaj Burmistrza Wypełnij Odpowiedzi

Regulamin zakładki "Zapytaj Burmistrza"

  1. Odpowiedzi na pytania zadane poprzez panel „Zapytaj Burmistrza” udziela Burmistrz Cezary Błach lub wskazana przez niego osoba, najbardziej kompetentna w danym zagadnieniu.
  2. Odpowiedzi udzielane są wyłącznie na pytania dotyczące kompetencji i obowiązków służbowych Burmistrza, Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie i placówek podległych.
  3. Pytania anonimowe, zawierające treści obraźliwe, wulgarne, naruszające godność i dobro osobiste osób i urzędu, naruszające zasady współżycia społecznego pozostaną bez odpowiedzi.
  4. Zastrzega się prawo do redagowania i skrótów w zadawanych pytaniach.
  5. Uprzedza się o wyborze pytań w zależności od wagi problemu danego zagadnienia.
  6. Wszystkie pola formularza muszą zostać wypełnione.

Adres komputera IP i host zostanie zapisana wraz z zadanym pytaniem. W przypadku złamania zasad regulaminu dane te zostaną ujawnione, tak aby ułatwić ściganie autora.

Odpowiedzi

2017-02-15 07:55:07 Paweł Jelonek Gustaw60@gmail.com spuszczenie zalewu Panie Burmistrzu proszę o odpowiedz na moje pytanie.Kiedy dokładnie będzie spuszczony zalew w Suchedniowie.Na majówkę planowany jest duży zlot carawaningowysie ,przeszło 120 przyczep z całej Polski.Jak nie bęzie wody w zalewie\r\nna Waszym ośrodku to nikt nie przyjedzie ,jak również ja.Czy jest to prawda ,że woda zostanie spuszczona po tym zlocie.
Szanowny Panie Pawle,
Remont zbiornika wodnego w Suchedniowie znalazł się na liście rankingowej projektów zgłoszonych przez samorządy z terenu województwa świętokrzyskiego do dofinansowania w ramach rządowych funduszy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Na podstawie tego zestawienia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podejmie decyzję o wydaniu promesy dofinansowania zadań. W chwili obecnej jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji. Jeśli Gmina Suchedniów uzyska dofinansowanie, to prace remontowe rozpoczną się wraz z nadejściem wiosny. Zdajemy sobie sprawę, iż wielu turystów z tego powodu zrezygnuje z odwiedzenia naszego miasta w tym roku. Zapewniamy, że dzięki realizacji tej inwestycji zalew odzyska swoje funkcje turystyczne i retencyjne.

Z poważaniem,
Cezary Błach
Burmistrz Miasta i Gminy
2016-03-02 14:35:14 Stanisław Ryś strys@oa.uj.edu.pl Adres UMiG Szanowny Panie Burmistrzu,\r\n Dlaczego na pisemnej decyzji o wymiarze podatku który mam (i chcę) zapłacić nie ma podanego żadnego adresu UMiG w Suchedniowie? Decyzja jest wydana w Pana imieniu i stąd to pytanie do Pana.\r\nZ poważaniem, Stanisław Ryś
Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana zapytanie wyjaśniam:
zgodnie z art. 13 §1. ustawy Ordynacja podatkowa "Organem podatkowym, stosownie do swojej właściwości, jest: ... burmistrz"; dlatego w decyzji widnieje "Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów" bez wskazania adresu organu.
Wydanie decyzji podatkowej z adresem UMiG w Suchedniowie (jednostki obsługującej organ podatkowy) spowodowałoby, że decyzja taka byłaby wadliwa, gdyż zgodnie z art. 210 § 1 ustawy Ordynacja podatkowa, decyzja podatkowa powinna zawierać: oznaczenie organu podatkowego, datę jej wydania, oznaczenie strony, powołanie podstawy prawnej, rozstrzygnięcie, uzasadnienie faktyczne i prawne, pouczenie o trybie odwoławczym - jeżeli od decyzji służy odwołanie, oraz podpis osoby upoważnionej, z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego.
Ponadto decyzja w swojej treści zawiera niezbędne dane do jej wykonania poprzez wskazanie możliwości zapłaty w kasie UMiG w Suchedniowie lub na rachunek Urzędu w Banku Spółdzielczym Suchedniów z podaniem jego numeru.
Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienie stanowi wyczerpującą odpowiedź na Pana pytanie.

Z poważaniem,
Urszula Nowak
Skarbnik Gminy

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zapytaj Burmistrza

Wypełnij Odpowiedzi

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.