News

News zdjęcie id 778

Nagrodzeni w Biegu Niepodległościowym

14.11.2016

Ewelina Magdziarz i Piotr Chmiel to najlepsi biegacze z Gminy Suchedniów nagrodzeni przez burmistrza Cezarego Błacha za udział w I Biegu Niepodległościowym, który 12 listopada z udziałem 120. zawodników odbył się w Skarżysku-Kamiennej. Piotr Chmiel był również najlepszy w swej kategorii wiekowej.

W pierwszy w historii naszego powiatu Biegu Niepodległościowym najlepszy okazał się Mykola Iukhymchuk z Ukrainy, który 10 kilometrową trasę przebiegł z czasem 29 minut. Wśród kobie zwyciężyła Valentyna Kiliarska (LKB Rudnik/Ukraina). Wśród zawodników startujących z gminy Suchedniów zwyciężył Piotr Chmiel, drugi był Gerard Magdziarz, trzeci Krzysztof Miernik, wśród pań zwyciężyła Ewelina Magdziarz, druga była Justyna Żołądek, trzecia Katarzyna Bilska.

Dla zawodników organizatorzy przewidzieli w klasyfikacji generalnej nagrody finansowe, dodatkowo każdy włodarz gminy należącej do powiatu skarżyskiego nagrodził najlepszą biegaczkę i biegacza ze swojej gminy. Starostwo