News

News zdjęcie id 175

Sukces Wiktorii w Pucharze Gór Świętokrzyskich

01.10.2015

Tegoroczny Puchar Gór Świętokrzyskich w Badmintonie zgromadził na starcie 279 zawodników. Przez trzy dni rozegrano 524 pojedynki, a bohaterami wspaniałych, stojących na wysokim poziomie meczy byli zawodnicy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Czech, Ukrainy i czołowych klubów polskich. Wysoką formę zaprezentowała Wiktoria Dąbczyńska, która w kategorii junior młodszy zwyciężyła w grze pojedynczej i mieszanej. W singlu w półfinale pokonała Białorusinkę Anastasię Komich 21-13/21-18, a w finale wygrała z Eweliną
Podziewską z Suwałk 21-13,21-5. W grze mieszanej z  Robertem Cybulskim w półfinale wygrali z parą z Suwałk Michał Sobolewski/Ewelina Podziewska 21-17/21-18,a w finale wygrali z parą z Voltrick Kępno Radosław Wróbel/Izabela Pajek 21-17/21-7. Trzeci krążek -brązowy Wiktoria dorzuciła w deblu z Anastazją Vołkovą - Ukraina. Młodzi zawodnicy Orlicza grali ze zmiennym szczęściem, tylko debel młodziczek młodszych Julia Pająk/Julia Pajek zdobył brązowy medal, a druga nasza para Aleksandra Pawlukiewicz/Małgorzata Dulęba zajęła miejsce piąte. Pozostali zawodnicy nie awansowali z grup, a byli to: Andrzej Pięta, Dawid Piwowarczyk, Weronika Zięba, Mateusz Mirek, Filip Obarski, Wojciech Wierzbiński, Szymon Turski, Kacper Więckowski, Alicja i Joanna Więckowskie.
 Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Wiktoria Dąbczyńska i Adam Szolc Zalesie Górne, którzy zdobyli po dwa złote medale .Wiktoria i Adam od 1 września są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku i na co dzień trenują z Pawłem Lenkiewiczem -trenerem Kadry Narodowej.

W najbliższy weekend Wiktoria zagra kolejny międzynarodowy turniej, tym razem w Dubrowniku.