News

News zdjęcie id 1430

Niemal 400 zawodników w II Pucharze Powstania Styczniowego

30.01.2018

27 i 28 stycznia w Mostkach o II Puchar Powstańców Styczniowych w kilku konkurencjach biegowych i rowerowych zmagała się niemal 400. amatorów aktywnego wypoczynku. Organizatorem imprezy było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTBCross i Biegacz Świętokrzyski przy współpracy m.in. Miasta i Gminy Suchedniów, WDK Mostki, miejscowego radnego Waldemara Krogulca i sołtysa Jacka Uby.

Zarówno sobotnie, jak i niedziele starty, poprzedziły krótkie rozgrzewki, po czym sygnał do startu dawali starosta skarżyski Jerzy Żmijewski. Burmistrz dekorował również najlepszych po zakończonych zmaganiach.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka wariantów tras. Do wyboru był: Nordic Walkin, Dyszka (bieg na 8,5 km), Półmaraton (ok.22 km) oraz Crosduathlon (dyszka-bieg/około 21 km-rower MTB)). W pierwszym dniu zawodów odbył się Nordic Walking (na dyst.7 km) oraz zimowe MTB na dyst.30 km. W niedzielę uczestnicy wzięli udział w Półmaratonie, Dyszce oraz CrossDuathlonie
W Nordic Walkingu wzięło udział 8 osób. Zwyciężył Mariusz Krawczyk ze Skarżyska - Kamiennej (czas 01:28:46), na drugie miejsce zajął Tomasz Franczyk (01:38:03), trzeci był Damian Krawczyk (01:38:3). W kategorii kobiet zwyciężyła Marzena Krawczyk ze Skarżyska - Kamiennej (01:37:46), druga była Katarzyna Wnuk (01:37:47).
W MTB wystartowało 64 zawodników. Zwyciężył Dawid Lniany (Baran Cycling Team, 01:27:33), drugi był Rafał Rymarczyk (Metrobikes.pl, 01:27:25), trzeci Marcin Drzewiecki (Loyalty Point Raceing Team, 0 1:37:50. W kategorii kobiety pierwsza była Justyna Tarnowska (Go Sport AK Speer Team, 1:35:44), drugie miejsce zajęła Ewa Maciejewska (02:12:49), trzecie Kamila Maziarek (Kamaro Sport Line Skarżysko-Kamienna,02:17:06).
W niedzielę w Dyszce pobiegło 139. zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Biskupski (LKB Rudnik, czas 00:40,08), drugie miejsce zajął Piotr Jaśtal (LKB Rudnik, 00:41:03), trzeci był Piotr Chmiel (Nurt Mostki, 00:43:37). Wśród pań najlepsza okazała się Kinga Kacuga (00:52:22), drugie miejsce zajęła Wioleta Jończyk (00:54:11), trzecia była Monika Gruszczyńska (00:54:22).
Do Półmaratonu zgłosiło się 78, zawodników. Zwyciężył Rafał Czarnecki (STS Skarżysko, 01:17.00), drugi był Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik, 01:19:27), trzeci Dawid Kubiec (01:23:40). W kategorii kobiet zwyciężyła Lidia Czarnecka (STS Skarżysko Kamienna, 01:35:36), druga była Olga Pierzak (Biegnę, żeby Bartek mógł biegać, 01:37:48), na trzecim miejscu uplasowała się Wioletta Kierczyńska (Biegnę, żeby Bartek mógł biegać, 01:47:02)

W CrossDuathlonie wzięło udział 22 zawodników. Wygrał Krzysztof Celary (Bikeboard, 01:46:20), drugi był Kamil Marczak (Kamkosport.pl, 01:46:51), trzeci Grzegorz Mazur (Kamkosport.pl, 01:58:11). Wśród pań zwyciężyła Izabela Cieniuszek (Kamkosport.pl, 02:30:19), na drugim miejscu linię mety przekroczyła Agnieszka Siciarz (Biegnę, Żeby Bartek Mógł Biegać, 02:40:09), trzecia była Paulina Opoka (Bikeboard, 02:40:17).
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych biegów puchary i nagrody.