News

News zdjęcie id 1322

14 WARSZAWSKI FESTIWAL BADMINTONA

14.11.2017

Od 14 lat zawodnicy Orlicza biorą udział w tym międzynarodowym turnieju . Do Warszawy w dniach 10-12 listopada zjechali wszyscy najlepsi polscy juniorzy na czele z Wiktorią Dąbczyńską  i Izabelą Pajek. Wiktoria  zdobyła dwa złote medale, pewnie wygrała grę pojedynczą i podwójną z reprezentacyjną koleżanką Aleksandrą Goszczyńską. O dużym pechu może mówić Iza Pajek, która musiała zadowolić się  srebrnym medalem  w mikście z Radkiem Wróblem, który uległ kontuzji i nie mogli stanąć do walki o złoty medal. Iza straciła też szansę walki o medal w grze podwójnej, ponieważ kontuzji uległa jej partnerka  Aleksandra Pająk. Ola z turnieju singlowego została wyeliminowana przez srebrną medalistkę Zuzannę Parysz z Bierunia.

Kolejny dobry turniej zagrał Miłosz Miernik, który odniósł cenne zwycięstwo nad wyżej notowanym Jankiem Lewandowskim z Częstochowy  i nieznacznie przegrał finał "B" z Kubą Gireniem z Głubczyc 21-17/16-21/16-21. W mikście z Joanną Dorawą z Miastka w finale "B" zajął miejsce 3.

Nasze utalentowane "Julki" Pająk i Pajek bez medalu zakończyły ten prestiżowy turniej, Julia Pająk awansowała z grupy i w walce o półfinał uległa Joannie Podedworny, obecnie najlepszej młodziczce w Polsce, późniejszej złotej medalistce 14-21/5-21 .

Na słowa uznania zasługuje Weronika Zięba, która awansowała z grupy i w meczu o ćwierćfinał przegrała z Kingą Stokfisz z Bierunia 19-21/19-21. Weronika z Andrzejem Piętą wygrali finał "B" w grze mieszanej, również finał "B" w grze deblowej wygrały Julki Pajek /Pająk .

Sezon badmintonowy w pełni, co tydzień gramy ważne turnieje, już w najbliższy weekend zapraszamy na halę w Suchedniowie na turniej Grand Prix Gold Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych, a w  grudniu tradycyjnie będziemy bronili  tytułu Drużynowych Mistrzów Polski.